Çıtır Güllaç Nasıl Yapılır?

HARIBO

Geleneksel tatları yeni yollarla lezzetlendirmeye var mısınız? Haribo Chamallows ile mutfakta çocuksu mutluluk için hazırsanız, işte size yepyeni bir tarif: Çıtır Güllaç.

Bu özel tat, tıpkı adı gibi, güllaç sevenlerde yeni bir tutkuya dönüşecek Haribo Chamallows’lu çıtır çıtır bir tarif... Üstelik yapması çok kolay, tatması inanılmaz keyifli!

Biz tarifimizde Haribo Chamallows çeşitlerinden Pink & White Chamallows’u kullandık, belki sizin tercihiniz farklı bir Haribo Chamallows olabilir.

“Çıtır Güllaç ile günün mutfak kâşifi benim!” demek istiyorsanız, haydi iş başına...

İhtiyacınız olanlar:

 • ½ paket Haribo Chamallows Pink & White Marshmallows
 • Güllaç yaprakları
 • Bir çay tabağı ılık su
 • ½ su bardağı nar taneleri
 • 1 su bardağı süt
 • 3 tatlı kaşığı toz şeker

5 kolay adımda Çıtır Güllaç tarifi

 1. Haribo Chamallows Pink & White paketindeki yumuşacık marshmallow’ların yarısını küçük parçalar halinde keserek hazırlıklara başlayın.
 2. Güllaç yapraklarını ikiye bölün. Her birinin yarısını ılık suyla iyice ıslatın ve küçük parçalar haline getirdiğiniz Haribo Chamallows’ları bir sıra halinde güllaç yapraklarının uzun taraflarına dizin. Nar tanelerini de Haribo Chamallows’ların üzerine gelişigüzel serpin.
 3. Şimdi sırada güllaç yapraklarını rulo haline getirmek var. Rulo yaptıktan sonra içe doğru kıvırıp yuvarlayarak gül şekli verin.
 4. Haribo Chamallows ve nar taneleri ile doldurduğunuz güllaçları fırın tepsisine yerleştirdikten sonra, üzerlerinde sütü gezdirip toz şeker serpin.
 5. Bu harika lezzet için geri sayımınız başladı: 160 derece fırında 15-20 dakika sonra çıtır güllacınız hazır!

Afiyet olsun 😊

İlgili Sorular