Ürünlerinizin içeriğinde yer alan jelatinin içeriği, kullanım oranı ve toplam kolajen oranı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Hüseyin A.

Sevgili Hüseyin Aydın,

Türkiye fabrikamızda üretilen, paketlerin üstünde “Türk Malı” logosu ya da yazısı bulunan, üreticisi Pamir Gıda olarak belirtilen ve dağıtımı HARIBO Şekerleme San. Ve Tic. Ltd. Şti. tarafından yapılan tüm ürünlerimiz; Helal ürün sertifikası bulunan hammaddeler ve sığır jelatini kullanılarak üretilmiştir.

Ülkemizde satışa sunulan tüm çeşitlerimizde sadece sığır jelatini kullanmaktayız. ürünlerimiz “Helal ürün” sertifikasına sahiptir ve Türkiye’de, İstanbul Hadımköy’deki fabrikamızda üretilmektedir.

Ürünlerimizin içeriğinde kullandığımız sığır jelatini insan vücudu tarafından kolaylıkla ve tamamen sindirilebilir bir protein ve gıda maddesidir. Sığır jelatininden kaynaklı olarak içeriğinde kolajen madde de bulunduğunu söyleyebiliriz. Rekabet koşulları ve gizlilik prosedürlerimiz gereğince ürünlerimizde kullandığımız hammaddeleri ve ürün reçetelerimizi paylaşamamaktayız.

Sevgilerimizle, HARIBO Türkiye

İlgili Sorular