Haribo jelebon çölyak hastaları yiyebilir mi içerisinde buğday ve buğday türevinde birşey bulunabilir mi

TUĞBA y.

Sevgili Tuğba,

HARIBO Türkiye olarak ürünlerimiz buğday ve buğday türevi bir madde içermemektedir.

Bununla birlikte üretim için kullanılan hammaddelerin üretim prosesleri etki alanımız dışında olduğu için, istisnai olarak buğday içeren ürünlerle temas etmiş olabilirler.

Bu nedenle ürün ambalajlarımıza tüketicilerimizi bilgilendirmek amacıyla “iz miktarda” bilgisini eklemekteyiz. ürünleri tüketmeden önce, ambalajlarındaki bileşen listelerini her zaman kontrol etmenizi öneririz. Etiketlenmesi gereken alerjenler, içerik listesinde koyu renkle vurgulanmıştır.

Ürünlerimizde herhangi bir alerjen madde bulunması durumunda ürün etiketinde bildirilmektedir.

Sevgilerimizle,

HARIBO Türkiye

İlgili Sorular

 • 5 TUKETIM 4

  Dengeli bir yaşam tarzı içinde ne sıklıkla HARIBO tüketebiliriz?

  Tüketici sağlığını önemseyen HARIBO’nun şekerlemeleri, tüm doğal gıdalar gibi normal bir tüketim seyrinde sağlığa zararlı değildir. Siz de Günlük Besin öğeleri için Referans Alım Değerinizi kontrol ederek bu değere uygun sıklıkta HARIBO tüketebilirsiniz.

  arrow.pngCevabı Gör
 • 9 ILGINCBILGILER 2

  HARIBO ürünlerinin saklanma koşulları hakkında bilgi verebilir misiniz?

  Ürünlerimiz için ideal sıcaklık 15-25° C’dir. 40°C’nin üzerindeki sıcaklıklarda ürün; kalitesi, şekli, dayanıklılığı ve maksimum raf ömrü açısından zarar görmeye başlar. Aynı zamanda 40 °C’nin üzerindeki ortam, yumuşak şekerin mevcut jel yapısının erimesine neden olur.

  arrow.pngCevabı Gör
 • 1 HEPSI 3

  Çocuklar neden HARIBO tüketmeli?

  Çocuklarımız için mutluluk kaynağı, büyükler için ise paylaşım keyfi olan HARIBO şekerlemeleri, protein yapılı jelatin içerikleri sayesinde kemik gelişimine katkı sağlar. HARIBO meyve jöleli şekerlemeler, farklı lezzetleri ve hoş görünümleri ile çocuklarımız için keyifli birer sürprizdir.

  arrow.pngCevabı Gör
 • 2 ENCOKMERAK 1

  Bir çocuk haftada kaç adet HARIBO yiyebilir?

  HARIBO ürünlerini çocuk ya da büyük herkes günlük şeker alımı kapsamında gönül rahatlığıyla tüketebilir. Porsiyonları ise yaşa göre belirlemek gerekir. 

  Günlük tüketmeniz gereken şeker miktarını öğrenmek için Günlük Besin öğeleri için Referans Alım Değerinizi kontrol edebilirsiniz. (bu bilgiler ambalajlarımızda da belirtilmektedir.)

  Doğru miktarda tüketildiğinde HARIBO’nun herhangi bir sağlık sorunu yarattığı görülmemiştir. Genel anlamda şekerleme tüketimine hassasiyeti olan çocuklar için bu hassasiyete uygun bir tüketim kapsamında doktorunuzdan tavsiye alabilirsiniz. 

  arrow.pngCevabı Gör
 • 6 KURUMSAL 1

  HARIBO tüketimi için bir yaş sınırı var mı?

  HARIBO ürünleri 3 yaş ve üstü çocuklar için uygundur. 3 yaşın altındaki çocukların şekerlemelerimizi ebeveynlerinin gözetiminde tüketmelerini öneririz.

  arrow.pngCevabı Gör
 • 1 HEPSI 4

  HARIBO’nun bağırsak emilimine ve florasına zararı var mı?

  Hayır. ürünlerimizin temel bileşenleri sığır jelatini ve şekerdir. Bu maddelerin de bağırsak florasına ya da sindirime bir zararı olduğu şimdiye kadar tespit edilmemiştir.

  arrow.pngCevabı Gör
 • 2 ENCOKMERAK 5

  Günlük ne kadar HARIBO tüketmeliyiz?

  Hepimizin aklında aynı soru, ne kadar HARIBO tüketebiliriz?

  arrow.pngCevabı Gör
 • 9 ILGINCBILGILER 4

  Vegan / vejetaryen tüketiciler HARIBO tüketebilir mi?

  HARIBO Türkiye olarak, vegan / vejetaryen tüketicilerimize de uygun ürünler sunmaya özen gösteriyoruz. Bayramlık ürün çeşitlerimiz Fruitbons’ları vegan tüketicilerimiz, Jelly Beans ürünümüzü ise vejetaryen tüketicilerimiz gönül rahatlığıyla tüketebilir. Her iki ürünümüzün de özel sertifikası olup ürünlerimizde sığır jelatini vb. hayvansal hiçbir hammadde bulunmamaktadır.

  arrow.pngCevabı Gör
 • 3 SERTIFIKALAR 2

  Bir yetişkin bir avuç haribo kaç gramdır? Bu miktar, günlük şeker ve enerji alımının yüzde kaçı?

  Sevgili Sena Gökşin,

  1 porsiyon yaklaşık olarak 30 gramdır. Günlük şeker ve enerji alımının yüzdesi ürüne göre değişiklik göstermektedir, paketin üzerinde beslenme değerlerini bulabilirsiniz.

  Sevgilerimizle,

  HARIBO Türkiye

  arrow.pngCevabı Gör
 • 2 ENCOKMERAK 2

  Neden yurtdışında satışı olan stafetten ve benzerleri ülkemizde yok? Mağaza satışını geçtim lezzet sevenleriniz için kendiniz online satış yapsanızda bizde her Türkiye’ye gelene şeker ısmarlamakta kurtulsak. :)

  Sevgili Esra İnkayalı, HARIBO Türkiye olarak ülkemizde tüketicilerimizin damak tadına en uygun çeşitleri sunuyor, portföyümüzü sürekli yeniliyor ve güncelliyoruz. Bugün itibariyle Türkiye’de yüzlerce çeşit üründen oluşan bir ürün yelpazemiz bulunuyor. İstediğiniz ürünler şu anda portföyümüzde bulunmuyor ama bu gelecekte de olmayacağı anlamına gelmiyor ? Bizi takipte kalmaya devam edin.

  Sevgilerimizle, HARIBO Türkiye

  arrow.pngCevabı Gör